Medicininė avalynė ne ką mažiau svarbi aprangos dalis nei medicininiai rūbai. Tokia avalynė turi būti patogi ir tinkamo dydžio, kad dirbant visą darbo dieną kojos kuo mažiau pavargtų. Kaip žinome, medicinos darbuotojai dirba ir praleidžia ant kojų ilgas darbo valandas, tad medicininę avalynę rekomenduojama rinktis atsakingai. Medicininė avalynė gali būti kelių rūšių: medicininės klumpės, medicininės šlepetės ar medicininiai bateliai. Dažniausiai medicininės avalynės padas yra pritaikytas vaikščioti ant slidaus grindinio, tad jis yra apsaugotas nuo paslydimo, tačiau tai tik vienas aspektas, į kurį galime atkreipti dėmesį renkantis medicininę avalynę.

Tad į ką dar atkreipti dėmesį ir kaip išsirinkti medicininę avalynę?

  • Dydis – tai bene svarbiausias aspektas renkantis medicininę avalynę. Prieš įsigyjant tokią avalynę rekomenduojama matuotis ir išsirinkti sau tinkamą dydį. Per didelis dydis kris nuo kojos, o per mažas dydis spaus ir sukels diskomfortą, todėl rekomenduojama išsirinkti lengvą ir patogią avalynę, su kuria jausitės taip, lyg vaikščiotumėte basomis.
  • Reikalavimai avalynei - dažniausiai medicinos srityje dėvima uždara avalynė, todėl rekomenduojama rinktis minkštą, lengvą avalynę, kuri pagaminta iš tokių medžiagų, kurios apsaugo pėdas nuo prakaitavimo ar bent jau leidžia joms kvėpuoti, ko pasekoje pėdos mažiau prakaituoja.
  • Padas – kaip ir minėjome, rekomenduojama rinktis tokią avalynę, kurios padas yra tvirtas ir atsparus slydimui. Toks padas turi puikų sukibimą su grindiniu, ko pasekoje apsaugo nuo paslydimų ir nelaimingų atsitikimų darbo vietoje.
  • Dirželis – medicininė avalynė, dažniausiai medicininės klumpės, būna su papildomu dirželiu arba be jo. Dažniausiai yra renkamasi su dirželiu, jis suteikia daugiau komforto ir stabilumo, bet jeigu jo neprireikia, avalynę galima dėvėti ir be jo. Dažniausiai dirželiai persisuka į priekinę avalynės dalį ir visiškai netrukdo kuomet nėra naudojami. Verta žinoti, kad nors ir yra dirželio nusukimo funkcija, bet dirbant yra būtina kulno atrama, tai yra arba turi būti avima uždara medicininė avalynė su užkulniu, arba tai turi būti klumpės su dirželiu.
  • Spalva – jeigu darbo vietoje nėra griežtų reikalavimų medicininės avalynės spalvai, tai Jūs turite puikią galimybę įsigyti įvairių spalvų avalynės. Šiais laikais vis labiau populiarėjant spalvotai medicininei aprangai, taip pat vis labiau populiarėja ir spalvota medicininė avalynė. Plačioje pasiūloje galite rasti tiek ryškią raudoną, oranžinę, mėlyną avalynę, tiek švelnesnių spalvų baltą, kūno spalvos ar rudą. Taip pat vis dažniau medicinos darbuotojai įsigyja medicininę avalynę su linksmais piešinukais. Dažniausiai tokia avalynė būna baltos spalvos su įvairiais spalvotais piešinukais, tačiau galima rasti ir kitų spalvų su įvairiais raštais, gėlėmis, burbuliukais ir t.t.

Kalbant apie medicinines klumpes, jos gali būti įvairių rūšių: natūralios, verstos arba nubuko odos, uždaros arba atviros, su dirželiu arba be jo, su paprastu, odiniu ar mediniu padu. Pastarasis medinis padas vis labiau populiarėja ir sulaukia pagyrų net iš tokių medikų, kurie visą laiką dėvėjo medicinines klumpes su paprastu minkštu padu. Populiariausios klumpes su mediniu padu yra „Buxa“gamintojo, šių klumpių padas pagamintas iš natūralios liepų medienos, kuri užkerta kelią pėdų prakaitavimui. „Buxa“ taip pat siūlo naujieną, anticeliulitines šlepetes, kurių padas nėra lygus. Išskirtinis šių šlepečių dizainas – priekinė pado dalis aukštesnė, o galinė dalis žemesnė. Tokios medicininės šlepetės sustiprina kojų raumenis, suaktyvina kraujotaką, koreguoja laikyseną, sumažina nugaros skausmą ir net padeda atsikratyti celiulito.
Ne ką mažiau populiarios medicininės klumpės yra ir ispanų gamintojo „Dian“, šios klumpės yra gaminamos iš natūralios odos arba naujoviškos - mikropluošto, tad puikiai tiks tiems, kurie nemėgsta ar negali dėvėti avalynės su sintetiniu pamušalu. Vienos iš populiariausių „Dian“ klumpių yra „Piel “ serijos medicininės klumpės. Šios klumpės yra platesnės už įprastas klumpes, dėl to tiks net ir plačią pėdą turintiems žmonėms. Itin lengvos klumpės su dirželiu yra antistatinės, ypač minkštas padas sugeria žingsnio energiją, todėl su jomis jausitės komfortiškai ir patogiai. Jeigu nenorite dėvėti medicininių klumpių „Dian“ siūlo rinktis sportinio stiliaus batelius. Lengvi bateliai su tekstiliniu viršumi leidžia pėdoms kvėpuoti ir orui laisvai cirkuliuoti, tokiu būdu nesukelia prakaitavimo. Medicininiai bateliai tai ne nuobodūs, tamsių spalvų batai, tai šiuolaikiški, įvairių spalvų sportinio tipo bateliai, kuriuos galima dėvėti ne tik darbo metu, bet ir laisvalaikiu. Galimybė rinktis iš įvairios spalvų gausos, tačiau jeigu nei viena spalva netinka, „Dian“ siūlo kaip ir klumpes, taip ir sportinio stiliaus batelius su įvairiais medicininiais piešinukais.

Kad ir kokia medicininė avalynė gali būti patogi, rekomenduojama darbo vietoje turėti bent vieną porą pakeitimui tam, kad išvengti nepageidaujamų nutrynimų ar nuospaudų. Atsižvelgiant į individualius poreikius, rekomenduojama darbo vietoje turėti skirtingą medicininę avalynę pvz: medicinines klumpes ir sportinio stiliaus medicininius batelius. Tokiu atveju galėsite bet kada persiauti ir visada jaustis patogiai.

Taigi, medicininė avalynė turi didžiulę įtaką sveikatai ir gerai savijautai. Dėvint netinkamą avalynę jausitės nepatogiai ir nekomfortiškai. Tokia avalynė gali sukelti pėdų ir kojų skausmą, taip pat pritrinti pėdas ir palikti negrįžtamus padarinius dėvint netinkamą avalynę. Todėl visada rekomenduojama rinktis tik kokybišką, patogią ir laiko patikrintą medicininę avalynę. Su tokia avalyne tausosite savo pėdas, jausitės patogiai ir nejausite diskomforto ilgas darbo valandas.