Iš pirmo žvilgsnio pažvelgus į žmogų, pagal dėvimus rūbus galime nuspręsti kokios jis srities specialistas. Pamačius žmogų dėvintį baltą chalatą, iškart tampa aišku, kad tai medicinos srities darbuotojas. Medicininiai rūbai visuomet išskirdavo sveikatos srities specialistus iš žmonių minios, tačiau dabartiniais laikais medicininiai rūbai labai skiriasi nuo tų, kuriuos dėvėdavo senovės medikai.
Medicininės aprangos istorija
Pirmoji medicininė apranga buvo sugalvota dar senais Romos imperijos laikais. Tuomet gydytojo profesija buvo viena iš gerbiamiausių ir prestiziškiausių. Kadangi informacijos sklaida buvo nedidelė, o tiksliau pagrindinę informaciją žmonės sužinodavo iš knygų, taip ir medikai iš Hipokrato knygų sužinojo, kad dauguma pavojingų gyvybei ligų yra perduodama per artimą kontaktą su žmogumi. Taip ir gimė pirmasis medicininis kostiumas, apsaugantis tiek gydytoją, tiek pacientą nuo gyvybei pavojingų ligų.
Pirmasis medicininis rūbas buvo ilga, tamsi suknelė – tunika. Tunika buvo lengvo, neįpareigojančio siuvimo su stora apykakle ir siaurais rankogaliais. Taip pat buvo pasirūpinta ir veido apsauga. Mediko veidas buvo uždengtas storu audiniu, o ant nosies būdavo uždedamas specialus snapas. Tiesa, tuo metu gydytojai jau naudojo ir medicinines pirštines.
Šių laikų pasiūla ir pasirinkimas
Praėjo labai daug laiko, kas įtakojo ir gydytojo aprangos pasikeitimus. Šiais laikais gydytojų aprangos būna įvairiausių modelių, medžiagų, spalvų. Pasirinkimas labai didelis, tačiau kaip išsirinkti tokią aprangą, kuri bus patogi ir tinkama darbui medicinos srityje?
Dabartinėje, plačioje pasiūloje galima rasti tokių medicininių rūbų: švarkeliai, suknelės, tunikos, chalatai, kelnės, kostiumai, pižamos, puschalačiai. Kadangi medicininiai rūbai dėvimi ne tik medicinos srityje, bet ir odontologijos, veterinarijos bei grožio srityse, tad reikia įsivertinti savo darbo aplinką ir nuspręsti su kokiais rūbais tinkama ir patogu dirbti. Moterys dažniausiai renkasi medicininius kostiumėlius, tačiau galima derinti švarkelį ir kelnes atskirai. Vyrai dažniau renkasi medicinines pižamas, kuomet viršutinė dalis neturi jokių užsegimų ir paprastai užsivelkama per galvą. Medicininius švarkelius, sukneles, tunikas, chalatus galima rinktis norimo ilgio t.y. trumpesnius ar ilgesnius. Rankovių ilgis, taip pat, gali būti pasirenkamas trumpas, iki pusės, trys ketvirčiai arba ilgas. Užsegimo tipas gali būti sagos, spaudės ar užtrauktukas. Galima rinktis ir norimą medžiagą medvilnę ar poliesterį, taip pat šios medžiagos gali būti su elastanu arba be jo. Medicinine apranga su elastanu renkasi didžioji dauguma, nes jie yra tampresni, patogesni, rečiau plyšta. O dabar itin didelio populiarumo sulaukia medicininiai rūbai su viskoze ir elastanu. Viskozė kitaip dar vadinamas dirbtinis šilkas. Medicininių rūbų spalvų įvairovė taip pat labai didelė, galima rinktis visą paletę spalvų nuo klasikinės baltos, melsvos, bordo iki paprasčiausios juodos. Vis dažniau populiarėja šviesios, ryškios spalvos, tokios kaip rožinė, žydra, žalia, geltona ar violetinė. Šių metų populiariausia yra pilka medicininė apranga.
Renkantis medicininę aprangą svarbiausią atkreipti dėmesį į patogumą. Medicininės aprangos modelį rekomenduojama rinktis pagal savo kūno formas, išsirinktas tinkamas dydis neverš, nespaus, nekris nuo kūno ar kitaip nekels jokio diskomforto. Jeigu darbo metu daug judate, rekomenduojama medicininę aprangą rinktis trumpomis rankovėmis, kad nebūtų varžomi judesiai. Medžiaga turėtų būti elastinga ir savo sudėtyje turėti sintetikos, nes kaip žinoma, sintetika greičiau išgarina drėgmę. Taip pat rekomenduojama turėti ir chalatą ilgomis rankovėmis tiems atvejams, jeigu darbo temperatūra pasikeistų ar reikėtų skubiai išeiti į šaltesnes patalpas ar lauką.
Kaip ir minėjome, medicininiai rūbai dėvimi ne tik medicinos srityse, tačiau ir veterinarijos, odontologijos ar grožio srityje. Tokie medicininiai rūbai neretai būna ryškių, šviesių spalvų su įvairiais piešinukais. Veterinarijos gydytojai neretai renkasi medicinines pižamas, nes jos dažniausiai būna trumpomis rankovėmis, be užsegimų ar kitų metalinių detalių. Odontologijos specialistai dažniausiai renkasi vienos spalvos medicininius kostiumėlius, tačiau spalva gali skirtis, pavyzdžiui daktaro ir jo asistento. Grožio srityje labai populiaru medicininiai švarkeliai ar suknelės, šie rūbai suteikia tvarkingo ir patikimo specialisto įvaizdį. Šioje srityje dominuoja šviesios spalvos, tokios kaip balta, švelni rožinė ar melsva.
Apibendrinimas
Taigi, kiekvienas medicininę aprangą renkasi pagal savo skonį, profesiją ir darbo specifiką. Kas vienam tinka ir patinka, kitam gali visiškai netikti. Jeigu darbo aplinkoje nėra numatyta griežtų taisyklių dėl darbo aprangos, tai medicininius rūbus galite rinktis iš ypatingai didelės pasiūlos. Jeigu rūbus perkate internetu, rekomenduojame išsimatuoti savo apimtis ir prieš užsakant prekę pateikti juos pardavėjui, kad rūbai kuo tiksliau atitiktų Jūsų dydį. Tik išsirinkus sau tinkantį dydį, darbo metu jausitės komfortiškai, ko pasekoje rūbai nevaržys judesių ir leis laisvai judėti.Taip pat savo išskirtinumui pabrėžti puikus pasirinkimas – medicininiai rūbai su logotipu, kuris gali būti siuvinėtas arba klijuotas termo būdu. Tam susisiekite su mumis el. paštu info@medrubai.lt
Palikti komentara